Mida me vajame?
Alustame sobiva(te) kinnistu(te) otsimist, kuhu kogu plaanitava kompleksi võiks rajada. Kinnistule mahutame:
Areen, mahutavusega kuni 5 tuhat inimest. Parklad, sealhulgas kämperparkla. Telkimisala. Festivaliplats kuni 10 tuhandele inimesele. Laadaplats, toitlustusala. Promenaad koos perekeskse meelelahutusobjektiga. Majutus- ja restoranihoone. Väikemajad majutuseks. Abihooned (köök, laod jmt). Ala omatarbeks päikeseenergia tootmiseks.
Asukohaotsingu esmane profiil
Suurus
Alates 20ha. Ülemist piiri otseselt pole. Kaalume ka väiksemaid, kuid näiteks alla 10ha ei mahuks kogu võimalik planeeringu programm ära.
Topograafia
Suurem osa tasane, kuid kinnistu(te)l võib olla ka ala, kus on erinevad kõrgused, kuni 20m kõrgustevahe (amfiteater) teeb kõik kindlasti huvitavamaks. Pinnas kuiv (mitte soo ega raba), mullane, looduslik rohumaa, metsa võimalikult vähe. Areen saaks asuda kõrgemas kohas ja selliselt olla nähtav võimalikult kaugele.
Juurdepääs
Asfalttee kinnistu piirini oleks ideaalne. Kui see pole võimalik, siis kinnistu asuks asfalteeritud teest mitte kaugemal kui 1 km, aga areen võiks siiski paista teele. Ligipääsutee peab siiski olema piisavalt lai ja kvaliteetne, et taluda suurt autode hulka (1200+ autot suurema ürituse korral). Raudtee lähedus oleks suureks boonuseks. Teed saab ka täiendada, laiendada, milleks muidugi peavad olema ka juriidilised eeldused.
Asustus
Naabrid võimalikult kaugel.
Veekogu
On boonuseks; järv või jõgi. Võimalus kaevata oma tiik või järvesilm.
Asukoht
Looduskaunis koht. Ideaalis mitte kaugemal kui 30 km, maksimaalselt 40 km mõnest suuremast linnast.
Kes võiks pakkuda
Kohalikud omavalitsused Eraisikud Kinnisvara fondid Riik Kõik, kellel võiks olla sobiv maavaldus. Valime sobiva(d) kinnistu(d) välja koos kohaliku omavalitsusega, kelle haldusalas see asub ja kes siiralt soovib sellist projekti oma valdustesse ning on nõus ka kaasa lööma kohaliku asjaajamise ja panustamisega. Sobiva maavalduse omanikuga asume tingimuste üle läbi rääkima.